loading
Adana da Çukurova Gıda / Gıda-Tek Fuarı 2015 Açıldı
05-12-2015

Adana da Çukurova Gıda / Gıda-Tek Fuarı 2015 Açıldı

Adana'da Düzenlenen 9. Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı ile Adana Ambalaj ve Reklâmcılık Fuarları Eş Zamanlı Olarak Açıldı.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılışa Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kamu, sivil toplum ve sektör temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Fuarın açılışında konuşan TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 105 firmanın katıldığı fuara 30 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Adana’ya gıda ihtisas organize sanayi bölgesi kurma hazırlığında olduklarını belirtip, "Türk gıda sektöründe mamul hale getirmede eksik kaldığımız noktalarda varlığımızı göstermek için üreticilerimizle bir hazırlık yapıp, bunların altyapısını oluşturacağız" dedi.

Vali Mustafa Büyük ise yaptığı konuşmada, Marmara Bölgesi'ne alternatif bir kalkınma bölgesi olarak Çukurova'da gelişmeyi ve kalkınmayı sağlayacak her türlü faaliyetin arkasında yer aldıklarını söyledi.

Gelişmeyi ve kalkınmayı sağlayacak önemli aktör ve enstrümanlar olduğunu vurgulayan Vali Büyük, "Bu önemli enstrümanlardan birisi de bu tür fuar organizasyonlarıdır. Fuarlar, ürettiğiniz ürünlerin sunulmasını sağlıyor. Şehirlerin ve bölgelerin algısını değiştiriyor. O nedenle çok önemli ve değerli bir faaliyettir. Bu tür faaliyetlere tüm kuruluşların destek vermesi çok önemli. Umarım bu fuarımız, diğer fuarlara güzel örnek olacak bir organizasyon şeklinde olur. Fuara katılan ve destek veren tüm firmalara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük ve diğer protokol üyeleri tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi.

Daha sonra stantları gezerek, ürünleri inceleyen Vali Büyük, işletme yetkililerinden bilgi aldı.

5 Aralık Cumartesi gününe kadar açık olacak Gıda Fuarı'nda kebapta pişiren Vali Büyük, tüm vatandaşları fuara davet etti.